Sağlık

Zayıflatan Acı Çehre Otu Nedir?

Son yıllarda ‘Fast Food’ dediğimiz gıdaların tüketimindeki artış, oturarak çalışmayla birleşince kilo problemlerini de yanında getirdi. Aldığı kiloları verebilmek için insanların başvurmadığı yöntem yok gibi. Ancak pek çoğu da bazen bilinçsiz kullanımdan, bazen de kişisel faktörlerden işe yaramamakta. Son yıllarda kilo vermeye büyük katkısı olduğu söylenen içinde farklı 75 bitkinin tohumu bulunan zayıflatan Acı Çehre otu, bu sebeple oldukça aranan bir ürün oldu.

Acı Çehre otu nedir?

Acı Çehre, kullanan kişiyi çok kısa bir sürede zayıflatan bir bitki tohumu karışımıdır. Bu karışım kullanılarak ayda 8 – 10 kilo vermek mümkün olmaktadır. Zayıflamanın dışında daha pek çok faydası olan Acı Çehre otu, tıp dünyasında yer alan ünlü doktorlar tarafından da tavsiye edilen bir tohum karışımı olarak göze çarpar.

akdiken

Acı Çehre otunun faydaları nelerdir?

Acı çehre otunun bilinen en büyük faydası bağırsakları çalıştırarak kabızlığı engellemesidir. Bunun dışında zayıflatıcı, cildi sıkılaştırıcı, hücre yenileyici, idrar söktürücü ve kolesterolü dengeleyici etkileri de bulunur. Acı çehre otu, gaz oluşumu ve hazımsızlık problemlerinin çözümünde de oldukça etkilidir.

Acı Çehre otu nasıl kullanılır?

Acı Çehre otu yemeklerden sonra ılık su ile tüketilir. Kişiyi tok tutan Acı Çehre otu, fazla yemek tüketimini engeller. Bazı kaynaklar vücuttaki mineral ve vitamin emilimini etkilemeden, yağ emilimini engellediğini söylemektedir. Bunu yanı sıra kötü kolesterol ve trigliseridin de vücudumuzdan atılmasına katkısı olduğu bilinmektedir.

Zayıflatan Acı Çehre Otu Nedir

Acı Çehre otu ne kadar kilo verdirir?

Zayıflatan Acı Çehre otu tamamen doğal bitkilerin tohumlarından oluşan bir karışımdır. Bilinen en hızlı kilo verme yöntemlerinden biri olarak göze çarpar. Zayıflama miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterse de etkileri hızlı başlayan acı çehre otunun, bir günde 1 ile 3 kilo arasında kilo kaybına sebep olduğu bilinmektedir.

Acı çehre otunun yan etkileri ve zararları nelerdir?

Acı Çehre otu bağırsakların çalışmasını hızlandırdığından en sık görülen yan etki ishal şeklinde olmaktadır. Kimi durumlarda karın ağrısı, hatta mide bulantısı da görülebilir. İshal vücutta su kaybına sebep olacağından halsizlik, baş dönmesi ve vücut için tehlikeli noktalara gelebilen su kaybı görülebilir. Bu nedenle Acı Çehre otu kullananların mutlaka bol su tüketilmesi gerekmektedir. Her ne kadar tamamen doğal bir bitki karışımı olsa da özel bir rahatsızlığı olanların, doktorlarına danışarak kullanmaları yerinde olacaktır.  Diyabet hastalığı olanlarda, böbrek yetmezliği olanlarda ve hamilelerde kullanılması sakıncalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı